محتمل پزشکی قانونی آذربایجان شمار جانباختگان

محتمل: پزشکی قانونی آذربایجان شمار جانباختگان اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار اجتماعی زنان در برابر سیگار آسیب‌پذیرترند

یک متخصص داخلی عنوان کرد: مضرات مصرف سیگار جهت زنان به مراتب زیاد از مردان است. 

زنان در برابر سیگار آسیب‌پذیرترند

زنان در برابر سیگار آسیب پذیرترند

عبارات مهم : سیگار

یک متخصص داخلی عنوان کرد: مضرات مصرف سیگار جهت زنان به مراتب زیاد از مردان هست.

تورج احمدی جویباری در گفت وگو با ایسنا، بااهمیت ترین عامل فوت و میر در دنیا را بیماری های قلبی و عروقی بیان کرد و افزود: یکی از ریسک فاکتورهای مهم مبتلا شدن به این امراض سیگار است و از این طریق می توان نتیجه گرفت که سیگار تا چه حد در کم کردن عمر افراد دخیل است.

زنان در برابر سیگار آسیب‌پذیرترند

وی افزود: علاوه بر سکته های قلبی، سیگار در بروز سکته های مغزی و نیز انواع بیماریهای تنفسی و کلیوی نقش موثری دارد.

این متخصص داخلی به تاثیرات مخرب سیگار بر دستگاه تنفسی هم اشاره کرد و افزود: سیگار می تواند زمینه ساز مبتلا شدن به بیماری های مزمن ریوی مانند برونشیت مزمن و آمفیزم شود.

یک متخصص داخلی عنوان کرد: مضرات مصرف سیگار جهت زنان به مراتب زیاد از مردان است. 

جویباری تصریح کرد: فردی که 20 یا 30 سال سیگار مصرف می کند، ظرفیت ریه او خیلی کم شده است و به آسانی مستعد نارسایی تنفسی است.

وی افزود: افراد سیگاری به طور معمول به علت کم کردن ظرفیت تنفسی با راحت ترین عفونت ها نیز دچار پرسشها بسیاری از جمله نارسایی تنفسی می شوند.

جویباری تصریح کرد: بسیاری از این افراد در فصل سرما با کوچکترین عفونت در بخش ICU خوابیدن شده است و تعدادی نیز جان خود را بر اثر همین عفونت های راحت از دست می دهند.

زنان در برابر سیگار آسیب‌پذیرترند

وی سیگار را یکی از عوامل مهم در زیاد کردن فشارخون دانست و اظهار کرد: افرادی که تنها یکی از ریسک فاکتورهای بیماری های قلبی و عروقی را داشته باشند، با وجود مصرف سیگار احتمال بروز سکته در آنها چندین برابر سایر افرادی خواهد بود که تنها یک ریسک فاکتور دارند.

جویباری زنان را در برابر مصرف سیگار بسیار آسیب پذیر دانست و اظهار کرد: زنان جزو گروه های آسیب پذیر در برابر مصرف سیگار هستند و مصرف سیگار در آنها با مضرات و آسیب های بیشتری همراه هست. بویژه در زنان باردار که می تواند آسیب های بسیاری به جنین آنها وارد کند.

یک متخصص داخلی عنوان کرد: مضرات مصرف سیگار جهت زنان به مراتب زیاد از مردان است. 

وی افزود: کودکان و افراد مسن نیز از جمله گروه های آسیب پذیر در مصرف سیگار هستند و توصیه می شود به هیچ عنوان در حضور این افراد سیگار مصرف نشود.

واژه های کلیدی: سیگار | عفونت | بیماری | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs